Pogrzeb śp. Waleriana Piotrowskiego

W dniu 29 listopada br. wieku 95 lat zmarł w Zielonej Górze śp. Walerian Jan Piotrowski, obrońca uczestników wydarzeń zielonogórskich 1960 roku, senator I i II kadencji, zaangażowany w sprawę ochrony życia, honorowy obywatel Zielonej Góry i województwa lubuskiego.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele parafialnym pw. św. Urbana I w Zielonej Górze w sobotę 2 grudnia. O godz. 9.30 modlitwa różańcowa, a o 10.00 msza święta. Bezpośrednio po jej zakończeniu kondukt żałobny przejedzie na starą część cmentarza w Zielonej Górze, gdzie nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe.

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …