poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Pomoc dla Chorwacji

29 grudnia ubiegłego roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Kościół w Polsce – za pośrednictwem Caritas Polska – przekazał już na pomoc dla poszkodowanych 100 tys. złotych, ale potrzeby są zdecydowanie większe. W związku z tym niedziela 24 stycznia br. będzie w Polsce „Dniem solidarności z Chorwacją”.
Tego dnia podczas każdej mszy św. w modlitwie powszechnej pojawi się wezwanie za poszkodowanych, zaś po liturgii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Można również przyłączyć się do akcji, przekazując środki bezpośrednio do Caritas Polska:
  • wysyłając SMS o treści CHORWACJA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł),
  • dokonując wpłaty przez stronę www.caritas.pl,
  • wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526, z dopiskiem CHORWACJA.
Ponadto, w III niedzielę zwykłą, przypadającą w tym roku 24 stycznia, Kościół powszechny będzie celebrował już po raz drugi Niedzielę Słowa Bożego. Zgodnie z zachętą papieża Franciszka zaleca się, aby w tym dniu podczas liturgii dokonać uroczystego wniesienia księgi Pisma Świętego, zaś w homilii w homilii podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Bożemu.

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …