Ponad 4 tys. dzieci u Mamy Cierpliwie Słuchającej

„Super!”, „Świetnie!”, „Wow” – to tylko kilka reakcji najmłodszych diecezjan po Dniu Dziecka w Rokitnie.

Jak co roku diecezjalna Caritas zorganizowała Festyn Rodzinny „Bądźmy Razem”. 3 czerwca do sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej przyjechało ponad 4 tys.dzieci z całej diecezji. Była Msza św., zawierzenie najmłodszych Maryi, a potem zabawa, zabawa i jeszcze raz zabawa.

– Jak nie obchodzić Dnia Dziecka skoro jest takie święto. Przecież wszyscy jesteśmy dziećmi Boga i wszyscy się z tego radujemy – mówi z uśmiechem ks. Stanisław Podfigórny, dyrektor diecezjalnej Caritas.

– Rokitno wydaje się być takim naturalnym miejscem do świętowanie bo to dom Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, która jest patronką naszej diecezji. I tak ten Dzień Dziecka jest zaplanowany, aby można było z Matką Bożą porozmawiać i powiedzieć co w sercu nosimy, a z drugiej strony pobawić i spotkać – dodaje.

Na Dzień Dziecka przyjechało wiele grup zorganizowanych z każdego zakątka diecezji.

Honorowy patronat nad festynem objęli: ordynariusz zielonogórsko-gorzowski bp Tadeusz Lityński, wojewoda lubuski Władysław Dajczak oraz marszałek województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …