Poświęcenie mozaiki Jezusa Miłosiernego w Żarach

– Miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia i godności człowieka – mówił bp Tadeusz Lityński w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żarach.

W żarskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego, 22 kwietnia, bp Tadeusz Lityński poświęcił mozaikę Jezusa Miłosiernego.

We wstępie homilii bp Tadeusz Lityński przyznał, że jeszcze nigdy w historii swojego kapłaństwa nie święcił tak pięknego i tak wielkiego wizerunku Jezusa Miłosiernego. – To dla mnie wielkie przeżycie i dziękuję serdecznie księdzu proboszczowi za zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu – mówił pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Ten wizerunek jest trwałym przypomnieniem Bożej obecności. – Chrześcijaninowi grozi niebezpieczeństwo amnezji, zapomnienia o Bogu, dawcy życia i miłości – przypomniał bp Lityński.

– Bracia i Siostry, patrząc na obraz Jezusa Miłosiernego uświadamiamy sobie, że On – Jezus Miłosierny jest dziś z nami obecny. On nas tu wezwał, aby jeszcze raz nam przekazać orędzie o Bożym Miłosierdziu, orędzie proste. Ono nam mówi, że Bóg Miłosierdzia objawiony w Jezusie Chrystusie jest z nami. Idzie z nami przez ten świat i mówi do nas, jak do apostołów w Wieczerniku: „Nie lękajcie się, ja jestem z wami” – kontynuował.

– Drodzy Bracia i Siostry, miłosierdzie Boże jest potrzebne wszędzie tam, gdzie widzimy brak szacunku do życia i godności człowieka, gdzie neguje się wartości ludzkiego istnienia. Potrzeba miłosierdzia tam, gdzie panuje niesprawiedliwość społeczna i wykorzystywanie człowieka przez człowieka. Gdzie brak jest prawdy i miłości – dodał.

Projekt całości wystroju kościoła wykonała Ewa Pasoń, a wykonawcą był ks. Henryk Kaszycki. – Ta mozaika wpisuje się w tytuł kościoła. W centrum Jezus Miłosierny, a także po bokach: wizerunek Matki Bożej oraz św. Faustyny Kowalskiej – wyjaśnia proboszcz ks. kan. Tadeusz Masłowski.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content