Święto Biblii

Nabożeństwo biblijne, konferencje, filmy o słowie Bożym, Msza św., a dla najmłodszych uczestników gry o tematyce biblijnej – wszystko to odbyło się podczas Święta Biblii.

– Zaprosiliśmy was dzisiaj, bo chcemy wspólnie zgromadzić się wokół słowa Boga, który jest dla nas życiem. Czasami próbujemy się nawzajem pocieszać, kiedy widzimy, że ktoś jest smutny. A jeśli Bóg mówi do nas: Jestem z tobą, nie bój się, Ja jestem z tobą, Bóg pełen mocy – to wtedy wszelkie smutki, obawy, jakiekolwiek wątpliwości ustają, bo z nami jest Ktoś, kto nas kocha, jest dobry, wszechmocny, kto pokonuje wszystkie nasze słabości – mówił ks. Łukasz Łaszkiewicz.

W paradyskim seminarium duchownym spotkali się 22 kwietnia młodzi i dojrzali miłośnicy Pisma Świętego na pierwszym w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Święcie Biblii, zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenia „uBIBLIJNIEni.pl”. Na Święto Biblii przyjechały grupy z Rzepina, Żar, Słubic, Świebodzina, Głogowa, Dobiegniewa, Gorzowa Wlkp. i Międzyrzecza.

– Bóg jest dobry, kocha nas i kieruje do nas swoje słowo zapisane w Piśmie Świętym. Chodzi o to, żebyśmy każdego dnia czytali Pismo Święte i dzielili się nim z innymi, a wtedy Bóg będzie dokonywał wielkich znaków i cudów. Wystarczy tak niewiele, po prostu czytać Słowo, głosić je i wierzyć Bogu, że to Słowo jest prawdą, przyjąć je do swojego życia – zachęcał uczestników ks. Łukasz Łaszkiewicz.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …