Poświęcenie nowej części hospicjum

Zielonogórskie hospicjum przy parafii św. Józefa przyjmie więcej chorych. Nowe pomieszczenia 10 września poświęcił bp Tadeusz Lityński.

Trafiają tu głównie osoby po wylewach, z neurologicznymi schorzeniami i demencją starczą. Do tej pory placówka miała 31 miejsc, a teraz jest 20 dodatkowych. – Oczywiście to nie rozwiązuje problemu. Na liście oczekujących jest ponad 100 osób. Oczywiście każde miejsce jest ważne w aspekcie starości i jesieni życia – zauważa ks. Leszek Kazimierczak, proboszcz parafii pw. św. Józefa.

– Dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, a także życzliwości instytucji i osób prywatnych, udało się dojść do mety i osiągnąć cel. Wszystko po to, aby wyjść ku tym, którzy potrzebują pomocy w jesieni swojego życia – dodaje.

Nowe pomieszczenia poświęcił bp Tadeusz Lityński, który wcześniej odprawił Mszę św. – Dzisiaj dużo jest mowy o pomocy dla rodziny. 500 plus, 300 plus, dzieci, małżonkowie, ale nie możemy zapominać, że są również seniorzy. Zapominać, że wśród nich jest duży stopień cierpienia, bólu, samotności i potrzeby wsparcia w tych prostych codziennych czynnościach życiowych – zauważył pasterz diecezji.

– Ten dom służy, w coraz większym zakresie, tym, którzy tej pomocy potrzebują. To jest realizacja ewangelii na co dzień. Przy chorych jest nie tylko wykwalifikowany personel, ale także wolontariusze, którzy przychodzą specjalnie opiekować się chorymi – dodał.

Budowa nowego skrzydła ośrodka opiekuńczego kosztowała ponad 3,5 mln złotych. Większość pieniędzy na ten cel pozyskano z funduszy unijnych.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content