Rada ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia rozpoczęła działalność

Paradyskie seminarium 19 lutego było miejscem inauguracyjnego spotkania diecezjalnej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia.

Po wspólnej modlitwie i zwiedzaniu seminaryjnego kościoła uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu inauguracyjnego dr Agnieszki Jałowskiej z Wrocławia poświęconego zagadnieniu opieki duchowej nad chorymi i pensjonariuszami zakładów opiekuńczo-leczniczych. Później bp Tadeusz Lityński wręczył członkom Rady dekrety nominacyjne. Rada też dokonała wyboru członków zespołu programowego.

Diecezjalna Rada ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia została powołana przez biskupa zielonogórsko-gorzowskiego na wniosek diecezjalnego duszpasterza chorych i służby zdrowia ks. Tomasza Duszczaka. To organ doradczy odnoszący się do wszelkich działań duszpasterskich podejmowanych wobec osób chorych i pracowników służby zdrowia.

Głównym celem rady, jak czytamy w statucie, jest „troska o zapewnienie wysokiej jakości opieki duszpasterskiej świadczonej na rzecz osób chorych, niepełnosprawnych i ich rodzin oraz formacji duchowej pracowników służby zdrowia”. Ma być to realizowane m.in. przez poszukiwanie nowych form duszpasterstwa chorych i służby zdrowia; współpracę z krajowym duszpasterstwem służby zdrowia; wspieranie działalności informacyjnej związanej z działalnością duszpasterstwa chorych i służby zdrowia; inicjowanie apostolatu modlitwy w intencji chorych, ich rodzin oraz personelu medycznego; a także wspieranie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw duszpasterskich na rzecz chorych, niepełnosprawnych oraz pracowników służby zdrowia.

W skład rady wchodzi 31 osób. Są to przedstawiciele środowiska medycznego, pracownicy placówek medycznych, instytucji, stowarzyszeń i urzędów realizujących zadania wobec służby zdrowia, a także duszpasterz diecezjalny oraz duszpasterze rejonowi chorych i służby zdrowia.

Przewodniczącym rady jest ks. Robert Patro.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content