Spotkanie Akcji Katolickiej i peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II

W Krośnie Odrzańskim 15 lutego odbyła się Rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Specjalnym gościem był św. Jan Paweł II. Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. w kościele pw. św. Andrzeja pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego. Był to także początek peregrynacji relikwii św. Jana Pawła II w parafiach w których w naszej diecezji istnieją oddziały Akcji Katolickiej. Z okazji peregrynacji wydano specjalny przewodnik ku czci św. Jana Pawła II ze słowem wstępnym Biskupa Tadeusza Lityńskiego.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …