Rekolekcje Akcji Katolickiej

Rekolekcje Akcji Katolickiej odbyły się od 8 do 10 marca w domu rekolekcyjnym w Kęszycy Leśnej.

Rekolekcje poprowadził ks. kan. Roman Dworacki, który jest asystentem Akcji Katolickiej w archidiecezji poznańskiej. – Rekolekcjonista poprzez przypomnienie istoty sakramentów świętych, odświeżył nasze spojrzenie na Kościół i zadania Akcji Katolickiej w naszych parafiach czy w diecezji, tak by „nie zużył się nam Jezus Chrystus” – wyjaśnia Ryszard Furtak, prezes Akcji Katolickiej w diecezji.

– W Kęszycy Leśnej mieliśmy okazję porozmawiać na tematy trapiące nas w Akcji Katolickiej. Wszystko w trosce o nasze stowarzyszenie: o współpracę z asystentami kościelnymi i o zwiększenie ilości członków. Przygotowujemy się do majowego Konkursu „Ojczyzno Ma”, do kwietniowego wyjazdu do Gniezna na uroczystości naszego patrona: św. Wojciecha, do czerwcowej pielgrzymki naszego stowarzyszenia do Częstochowy i do jubileuszu XXV. lecia naszej Akcji Katolickiej – dodaje.

W rekolekcjach wzięły udział osoby z kilkunastu parafialnych oddziałów Akcji Katolickiej. Odwiedził ich bp Tadeusz Lityński.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …