niedziela , 23 czerwca 2024

Rekolekcje liderów Przyjaciół Paradyża

W sanktuarium Matki Bożej Wychowawczyni Powołań Kapłańskich od 3 do 5 września trwają rekolekcje liderów wspólnoty Przyjaciół Paradyża. Ostatniego dnia z ich uczestnikami spotkał się bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Głównym zadaniem Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom „Przyjaciele Paradyża” jest modlitwa za powołanych i o nowe powołania kapłańskie.

W niedzielny poranek uczestników rekolekcji odwiedził bp Tadeusz Lityński. – Podczas dzisiejszego spotkania, po tym trudnym czasie, chciałbym podziękować Przyjaciołom Paradyża za ich apostolat. Ta modlitwa w życiu kandydatów do kapłaństwa, ale i samych kapłanów jest bardzo istotna – podkreślił biskup.

W czasie spotkania odniósł się do nauczania sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. – W jego życiu widać, że miłość była podstawą zaangażowania. Podobnie Przyjaciele Paradyża są przesiąknięci duchem miłości i odpowiedzialności za życie Kościoła w naszej diecezji. Są tutaj, bo im zależy i za to wyrażam im wdzięczność – powiedział biskup.

Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zachęca osoby w każdym wieku do włączenia się w dzieło Przyjaciół Paradyża. – Jeśli nasz kraj, jeśli nasza cywilizacja ma być w dalszym ciągu cywilizacją chrześcijańską, to musimy zadbać o to, aby nie brakowało tych, którzy to ziarno Ewangelii będą rzucać – zachęca biskup.

Rekolekcje w Paradyżu poprowadził rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Mariusz Jagielski. Oczywiście nie zabrakło także ks. Tadeusza Kuźmickiego, który w naszej diecezji jest odpowiedzialny za tę wspólnotę.

W całej diecezji są 76 wspólnoty Przyjaciół Paradyża, których głównym zadaniem jest modlitwa i różnorakie wsparcie kandydatów do kapłaństwa.

Wspólnota Przyjaciół Paradyża powstała w 1998 roku z inicjatywy ówczesnego ordynariusza bp Józefa Michalika. Jej głównym celem jest zaangażowanie świeckich w duchową i materialną pomoc powołanym do kapłaństwa i życia zakonnego, zwłaszcza przygotowującym się do kapłaństwa w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content