46. Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie

„Potrzeba nam dzisiaj na nowo odkryć w sobie radość powołania bycia apostołem” – powiedział bp Tadeusz Lityński do uczestników 46. Pielgrzymki Ruchu Światło-Życie, która odbyła się 5 września w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

GALERIA ZDJĘĆ – TUTAJ

Koncert zespołu „Full of Grace”, spotkanie uczestników oaz wakacyjnych, a także Msza św. z promocją lektorów i przekazaniem posługi nowym parom animatorskim Domowego Kościoła – to w skrócie przebieg dorocznej pielgrzymki Ruchu Światło-Życie z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. – Jak zawsze chcemy podziękować za czas oaz wakacyjnych. To był trudny czas. Na wszystkich oazach (dzieci, młodzieży i rodziny) było łącznie 650 osób. To mniej jak w latach poprzednich, ale i tak jesteśmy Panu Bogu wdzięczni, że mimo trwającej pandemii tyle oaz się odbyło i mogliśmy ten czas przeżyć – podkreśla ks. Adrian Put, moderator diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Tegorocznej pielgrzymce przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który zachęcił oazowiczów do odkrycia w sobie radość powołania bycia apostołem. – Bardzo proszę, abyście nie pozwoli, żeby w waszych sercach rozgościło się to światowe kłamstwo mówiące: „Bóg pozbawia”, „Bóg ogranicza”, „Bóg jest tyranem, który mnie ogranicza i czyha na moją wolność”. To jest bardzo niebezpieczne! Największą radością Boga jest moment, gdy pozwalacie, aby Jego miłość uczyniła Waszą codzienność cudem – zauważył biskup.

Na zakończenie bp Tadeusz Lityński zachęcił członków Ruchu Światło-Życie do odważnego świadectwa. – U progu kolejnego roku formacji Bóg mówi do nas: „Nie bój się!”.

Na pielgrzymce spotkali się uczestnicy niedawno przeżytych oaz. – Rekolekcje wakacyjne dała mi dużo radości, ale też pogłębiła moją wiarę. Bardziej chce mi się chodzić do kościoła – podkreśla Paulina Ciżmar z Przemkowa.

Pielgrzymkę poprzedziło spotkanie animatorów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, które odbyło się 3 i 4 września.

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …