Rekolekcje liderów Przyjaciół Paradyża

Ich główne zadania to modlitwa za powołanych i o nowe powołania. Oczywiście nie zapominają o swojej formacji. Rekolekcje dla liderów odbyły się w Paradyżu.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu, od 1 do 3 września, odbyły się doroczne rekolekcje dla liderów wspólnot Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom „Przyjaciele Paradyża”. Wzięli w nich udział liderzy i członkowie 38 parafialnych kół z naszej diecezji.

Rekolekcjom przewodniczył seminaryjny prefekt ks. Radosław Gabrysz. Przypomniał o znaczeniu szczególnej przyjaźni jaka łączy mieszkańców Paradyża ze wszystkimi którym leży na sercu sprawa powołań i przyszłości Kościoła.

Uczestnicy rekolekcji nie tylko wysłuchali katechez i konferencji, ale także gromadzili się na  wspólnych modlitwach takich jak: godzinki, różaniec czy koronka do Bożego Miłosierdzia. Każdego dnia centralnym punktem była uroczysta Eucharystia, a w nocy z soboty na niedzielę każdy mógł doświadczyć osobistej modlitwy podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

W sobotę rekolektantów odwiedził biskup diecezjalny Tadeusz Lityński, który podziękował za troskę, życzliwość i wszelkie dobro okazywane naszemu seminarium, prosząc jednocześnie o dalszą gorliwą modlitwę w intencji powołań.

Diecezjalny moderator Grup „Przyjaciół Paradyża” zachęcił do podjęcia starań, aby osób modlących się o powołania i za powołanych było jak najwięcej. – Tak naprawdę niewiele potrzeba. Wystarczy do codziennej rozmowy z Bogiem dodać dziesiątkę Różańca, odmówić krótką modlitwę i wziąć udział w comiesięcznym spotkaniu – podkreśla ks. Rafał Tur.

Na zakończenie rekolekcji cała wspólnota zawierzyła Matce Bożej Ozdobie Paradyża dzieło duchowej pomocy powołaniom i nasze seminarium duchowne.

Historia Dzieła Duchowej Pomocy Powołaniom, powszechnie znanego jako „Przyjaciele Paradyża”, sięga 1989 roku.

Główne zadania „Przyjaciół Paradyża” to modlitwa za powołanych i o nowe powołania.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content