Relikwie św. Jana Pawła II w Kęszycy Leśnej i Pszczewie

Do parafii w Kęszycy Leśnej i Pszczewie trafiły relikwie św. Jana Pawła II. 1 lipca przekazał je abp Mieczysław Mokrzycki.

Sprowadzenie do Kęszycy Leśnej relikwii świętego Jana Pawła II to pomysł miejscowego proboszcza. – Długo czyniliśmy starania, aby obok relikwii św. Faustyny Kowalskiej, były relikwie św. Jana Pawła II, który także jest apostołem Miłosierdzia Bożego, jak określił go papież Benedykt XVI – wyjaśnia ks. Andrzej Wawrzysiuk, proboszcz parafii.

Proboszczowi udało się dotrzeć do świeckich, którzy mają kontakt z arcybiskupem. Arcybiskup nie tylko prośbę rozpatrzył pozytywnie, ale także osobiście przywiózł relikwie – kawałek włosów Jana Pawła II.

Abp Mieczysław Mokrzycki to polski duchowny sekretarz papieski. W 1996 został osobistym sekretarzem papieża Jana Pawła II, a po jego śmierci w 2005 został sekretarzem papieża Benedykta XVI. Od 2008 roku jest arcybiskupem metropolitą lwowski i przewodniczącym Konferencji Episkopatu Ukrainy.

W Kęszycy Leśnej znajduje się nie tylko parafia, ale także ośrodek rekolekcyjny Lubuski Nazaret.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …