Rezurekcja w gorzowskiej katedrze

– W ten dzień wspaniały wszyscy się weselmy, bo Pan Zmartwychwstał. Jest to największy cud świata – podkreślił bp Tadeusz Lityński podczas rezurekcji w gorzowskiej katedrze.

Jezus zmartwychwstał by dać człowiekowi świadectwo, że nie ma takiej przeszkody, której nie dało by się pokonać wierząc w Boga. – Zmartwychwstanie naszego Pana dokonało się tak dawno temu, ale ono dokonało się także z myślą o nas i dla nas. Ma się dokonywać triumf Chrystusa przywalonego kamieniem naszych grzechów. Każdy z nas jest powołany, aby też wyjść grobu swojego egoizmu, swoich grzechów i na  nowo zacząć życie z Bogiem. Ten świat będzie lepszy tylko wtedy, kiedy my będziemy lepsi, kiedy my będziemy mieli odwagę żyć po Bożemu – podkreślił bp Lityński.

– Wtedy, gdy tak będziesz żył, będziesz świadkiem Zmartwychwstałego Jezusa – dodał.

Kaznodzieja podkreślił, że dzisiaj jest bardzo potrzebna mocna wiara, aby świadczyć przed ludźmi, że Jezus żyje. – Żyje w nas poprzez święte życie. Nie możemy być podobni do żołnierzy strzegących grobu, którzy przespali moment zmartwychwstania Chrystusa. My nie możemy przespać swego życia. Trzeba nam głosić swoim życiem, że Jezus zmartwychwstał, że w tobie zmartwychwstał! – mówił pasterz diecezji.

– Kochani, myślę, że Jezus zmartwychwstał w sercu wielu z nas! Wielu z nas zrobiło dużo dla Chrystusa w tym czasie Wielkiego Postu. Jezus na pewno dostrzegł modlitwę osobistą, udział w nabożeństwach wielkopostnych, twoje łzy nawrócenia, twoją szczerą spowiedź i wielkopostne wyrzeczenia. Pan Jezus zauważył każdy gest miłosierdzia wobec potrzebujących. Pan Jezus usłyszał słowo przepraszam wypowiedziane w Wielki Piątek przy adoracji krzyża i niech usłyszy dzisiaj Słowo, szczere słowo życzeń przy świątecznym stole. Cieszmy się, że zmartwychwstaliśmy z Chrystusem dzięki Jego mocy, aby dzisiaj radośnie przeżywać te Święta Wielkanocne. Przybyliśmy dzisiaj do naszej świątyni, aby dać świadectwo tej radości. Jest to świadectwo naszej miłości do Jezusa i wiary, że tylko w Nim jest nasza moc i siła w budowaniu lepszego świata – dodał.

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content