Życzenia wielkanocne dla diecezjan

„Ta sama miłość, z powodu której Syn Boży stał się człowiekiem i poszedł aż do końca drogą pokory i daru z siebie, aż do piekieł, aż do otchłani oddzielenia od Boga, ta sama miłosierna miłość zalała światłem martwe ciało Jezusa i przemieniła je, sprawiła, że przeszło do życia wiecznego. Jezus nie powrócił do poprzedniego życia, do życia doczesnego, ale wszedł do chwalebnego życia Boga i wszedł w nie z naszym człowieczeństwem, otworzył nas na przyszłość nadziei”.

Papież Franciszek

Chrystus zmartwychwstał! Tak, jak obiecał! – słowa tego świadectwa rozbrzmiały w Wieczerniku, gdzie Apostołowie pozostawali zamknięci z obawy przed tym, co wokół nich się działo, z obawy przed rzeczywistością, która ich przerastała. Ta radosna nowina, którą przyniosły od pustego grobu niewiasty, stała się dla nich nadzieją, która rozproszyła mroki beznadziei, bezsilności, pogrzebanych planów i marzeń. Choć za murami Wieczernika świat pozostał zewnętrznie taki sam, to jednak po spotkaniu ze Zmartwychwstałym uczniowie wyszli ku niemu inni – odmienieni Bożą miłością, która jest potężniejsza niż śmierć.

Drodzy Diecezjanie, niech czas zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy, w tym trudnym, pandemicznym czasie będzie doświadczeniem pustego grobu. Niech zmartwychwstała miłość odsunie te wszystkie kamienie, które zamykają groby naszych serc i wyprowadza silniejszymi i odważniejszymi ku codzienności. Niech Zmartwychwstały pozwoli doświadczyć swojej czułej obecności i obdarzy Was swoim błogosławieństwem, łaską zdrowia i siłami do realizacji zadań, płynących z Bożego powołania.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Sprawdź także

Pogrzeb śp. Waleriana Piotrowskiego

W dniu 29 listopada br. wieku 95 lat zmarł w Zielonej Górze śp. Walerian Jan …

Skip to content