Rokitniański Rok Jubileuszowy rozpoczęty

Dziś w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej rozpoczął się wyjątkowy czas łaski. Przez cały rok w Rokitnie możemy uzyskać odpust zupełny.

W roku 2019 przypadnie 350 lat od umieszczenia w kościele parafialnym w Rokitnie obrazu Matki Bożej, którą później nazwano rokitniańską. Z tej okazji bp Tadeusz Lityński ogłosił w całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Maryjny Rok Jubileuszowy, który został zainaugurowany 18 czerwca podczas wieczornej Mszy św. w rokitniańskim sanktuarium. Liturgię zakończyło papieskie błogosławieństwo do którego udzielenia papież Franciszek upoważnił biskupa zielonogórsko-gorzowskiego w dniu rozpoczęcia i zakończenia Maryjnego Roku Jubileuszowego

– Będzie to rok w którym mamy szansę wzrastać w przekonaniu bliskości i miłosierdzia Boga. Dlatego Ojciec Święty ofiarowuje nam dar papieskiego błogosławieństwa – mówił w homilii bp Tadeusz Lityński i kontynuował: – Przez błogosławieństwo ofiarowana jest Boża dobroć, Boża bliskości, Boże miłosierdzie.

Na mocy przywileju przyznanego przez Penitencjarię Apostolską w Rokitnie będzie można uzyskać odpust zupełny przez cały rok jubieluszowy. – Mamy taki szczególny czas na skorzystanie z tego daru dla siebie, ale także możemy go ofiarować naszym zmarłym, którzy odeszli z tego świata bez pojednania z Bogiem i drugim człowiekiem – mówił biskup.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  • W formie jubileuszowej zyskują odpust wierni, którzy spełniając warunki zwykłe (spowiedź św., Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św.) nawiedzą bazylikę rokitniańską, by uczestniczyć w nabożeństwach jubileuszowych lub pomodlą się przed Cudownym Obrazem o wierność Narodu Polskiego chrześcijańskiemu powołaniu, o powołania kapłańskie i zakonne oraz w obronie rodziny, odmawiając na zakończenie „Ojcze nasz”, „Wierzę” oraz „Pod Twoją obronę” lub inną modlitwę do Najświętszej Maryi Panny.
  • Wierni, którzy z uwagi na chorobę lub wiek nie mogą pielgrzymować do Rokitna, mogą zyskać odpust zupełny, jeśli wyrzekłszy się jakiegokolwiek grzechu i wzbudziwszy intencję jak najszybszego zadośćuczynienia trzem zwykłym warunkom odpustu, duchowo połączą się z nabożeństwami jubileuszowymi bądź pielgrzymkami do Rokitna przed jakimkolwiek obrazem Matki Bożej.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content