Rozpoczął się „Przystanek Jezus”

W Kostrzynie nad Odrą rozpoczął się 29 lipca „Przystanek Jezus”, Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna.

Przed wielkim namiotem na polu festiwalowym ustawiono i poświęcono Krzyż. Przez pierwsze trzy dni 550 ewangelizatorów z Polski, Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii będzie uczestniczyło w rekolekcjach prowadzonych przez abp. Grzegorza Rysia, metropolitę łódzkiego i przewodniczącego Zespołu Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji.

– Chcemy podejść do krzyża i go poświęcić, mając pełną świadomość tego, że to ona nas uświęca. Mamy odwagę podejść do Krzyża, ponieważ Ty Jezu, pierwszy na Krzyż wstąpiłeś niosąc w swoim ciele grzechy każdego z nas. Chcemy podejść do Krzyża z osobistą wiarą, z myślą, że mój grzech przybiłeś do Krzyża w swoim ciele. Błogosławimy Cię za Krzyż, za to, co on oznacza w życiu. Modlimy się za wszystkich, którzy będą przechodzić obok tego Krzyża, będą go mijać. Aby ten Krzyż w całej Twojej pokorze był mocnym głosem nieskończonej miłości do każdego człowieka. Chcemy w najbliższych dniach, Krzyża najpierw słuchać i na niego patrzeć. Chcemy słuchaniem i patrzeniem objąć najpierw wszystkich, których tutaj spotkamy. Chcielibyśmy się od Ciebie, Jezu Ukrzyżowany nauczyć słuchu i wzroku. Chcielibyśmy się nauczyć patrzyć na ludzi, jak Ty patrzysz z wysokości Krzyża, nauczyć słuchać ludzi, jak Ty słuchasz. Chcielibyśmy się nauczyć kochać, jak Ty kochasz z Krzyża, również chcemy nauczyć się milczenia, jak Ty milczysz na Krzyżu. Chcielibyśmy się nauczyć modlitwy, jak Ty modlisz się na Krzyżu. I chcielibyśmy zaczerpnąć od Ciebie wiary, i pewności Zmartwychwstania. Przemieniaj nas Twoją Ukrzyżowaną i Zmartwychwstałą obecnością – mówił podczas Eucharystii abp Grzegorz Ryś.

Hasłem PJ2018 są słowa św. Pawła „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” (Ga 5, 1). Oprócz wymiaru religijnego organizatorzy chcą podkreślić aspekt patriotyczny, przy okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas XIX. „Przystanku Jezus” zagrają formacje muzyczne „Panny Wyklęte” oraz „Contra mundum”. Na scenie PJ 2018 ewangelizując przez muzykę pojawią się również zespoły i soliści: Maleo Regge Rockers, TAU, Fish Eclectic, Propaganda Dei, Adamu Bubik, Pancerne Ryby, Nieboskłonni i ICE Worship Team.

„Przystanek Jezus” trwający od 29 lipca do 5 sierpnia podzielony jest na dwie główne części. Po trzech dniach rekolekcji rozpocznie się ewangelizacja i towarzyszenie uczestnikom Pol’and’Rock Festival.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Święcenia diakonów

W najbliższą sobotę 18 maja  podczas mszy św. odprawianej o godz. 11.00 w kościele konkatedralnym pw. św. …

Skip to content