Rozpoczął się Synod Młodych

Młodzież z całej diecezji przyjechała do Zielonej Góry. Chcą wspólnie się modlić, rozmawiać o Kościele i podjąć konkretne działania, aby Dobra Nowina dotarła do ich rówieśników.

„Młodzi w Kościele” – to hasło Synodu Młodych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, który odbywa się od 21 do 23 września w Zielonej Górze. W ten sposób diecezja zielonogórsko-gorzowska włącza się w trwającą w całym Kościele powszechnym debatę o duszpasterstwie młodzieży przed mającym się wkrótce rozpocząć synodem biskupów poświęconym tej problematyce.

Do Zielonej Góry przyjechało ok.. 150 osób z całej diecezji. – Mamy reprezentantów różnych grup, wspólnot i stowarzyszeń działających na terenie naszej diecezji. Zaczęliśmy od wspólnej modlitwy i posiłku, a przed nami konferencja ks. Mariusz Jagielskiego, która wprowadzi nas w temat „Młodzi w Kościele”, a potem koncert Przemka Szczotko i na koniec, żebyśmy jeszcze bardziej się poznali integracja – wyjaśniał ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Synod, jak podkreśla duszpasterz, to szukanie wspólnej drogi. – Wspólnie chcemy rozmawiać o rzeczach ważnych dla ludzi młodych. Po prostu wysłuchać co im w sercach i duszy gra, ale też chcemy inspirować ich i pokazać, że oni są częścią Kościoła i mogą być za Niego odpowiedzialni oraz bardzo konkretnie w tym Kościele działać. Na pewno jutro ksiądz biskup będzie chciał im to pokazać i do tego posłać – tłumaczył duszpasterz młodzieży.

Z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Żaganiu przyjechała Patrycja Woźniak. – Jestem tu tak naprawdę, aby wesprzeć swoją wiarę. Należę do Ruchu Światło-Życie i jestem przy parafii animatorem małej grupy. Młodzież w naszej parafii ma swoje ważne miejsce. Nasz proboszcz angażuje nas w różne akcje i stara się, abyśmy byli widoczni – zauważą Patrycja.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma dwóch nowych diakonów

W zielonogórskiej konkatedrze 18 maja bp Adrian Put udzielił święceń diakonatu dwóm alumnom Wyższego Seminarium …

Skip to content