Rozpoczynają się przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie

W dniach 1-6 sierpnia 2023 r. odbędą się XXXVIII Światowe Dni Młodzieży w stolicy Portugalii – Lizbonie. Poprzedzą je tradycyjnie dni w diecezjach portugalskich. W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej rozpoczyna się przygotowanie modlitewno-organizacyjne do tego wydarzenia. Otwartych zostanie sześć punktów,  w których młodzież będzie mogła się zaangażować i dołączyć do wyjazdu. Oficjalne przygotowanie rozpocznie się w niedzielę 13 marca i odbywać się będzie w tych punktach w każdy trzynasty dzień miesiąca. Będzie to także okazja do modlitwy ludzi młodych o pokój oraz o nawrócenie, zgodnie z przesłaniem Matki Bożej z Fatimy.
Młodzież, która pragnie udać się w przyszłym roku do Lizbony, zaproszona jest na pierwsze spotkanie w niedzielę 13 marca w następujących ośrodkach:
1. Głogów – parafia św. Mikołaja (koordynator grupy – ks. Andrzej Pytlik):
18.00 Eucharystia
19.00 Spotkanie integracyjno – organizacyjne
2. Gorzów Wlkp. – parafia św. Wojciecha (koordynator grupy – ks. Piotr Kamiński)
15.00 Modlitwa i spotkanie integracyjno – organizacyjne
3. Gubin – parafia Matki Bożej Fatimskiej (koordynator grupy – ks. Łukasz Żołubak)
12.30 Eucharystia
13.30 Spotkanie integracyjno – organizacyjne
4. Międzyrzecz – parafia św. Jana Chrzciciela (koordynatorzy grupy – ks. Łukasz Sławiński, ks. Damian Drop)
19.30 Adoracja
20.15 Spotkanie integracyjno – organizacyjne
5. Zielona Góra – parafia św. Stanisława Kostki (koordynator diecezjalny – ks. Łukasz Malec)
18.30 Eucharystia
19.30 Spotkanie integracyjno – organizacyjne
6. Żagań – parafia Wniebowzięcia NMP (koordynator grupy – ks. Łukasz Bajcar)
16.00 Eucharystia (kościół Ducha Świętego)
17.00 Spotkanie integracyjno – organizacyjne
Wszystkich informacji dotyczących organizacji i wyjazdu na ŚDM w Lizbonie udziela koordynator diecezjalny – ks. Łukasz Malec (tel. 734 430 294).

Bp Lityński: Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności

„Bóg przez te dni pragnie nas prowadzić z niewoli do wolności, ze śmierci do życia …