Ruszyły Pielgrzymki z Zielonej Góry i z Głogowa

Na pielgrzymkowy szlak wyruszyli pątnicy z Zielonej Góry i Głogowa. Na Jasną Górę wędrują już pielgrzymi z każdego zakątka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Około tysiąca osób bierze udział w diecezjalnej pieszej pielgrzymce do Częstochowy. Z trzech głównych miast w diecezji – z Gorzowa Wlkp., z Zielonej Góry i z Głogowa idą pątnicy, uczestnicząc w rekolekcjach w drodze. 2 sierpnia na szlak wyszły grupy zielonogórskie i głogowskie. Żegnając uczestników pielgrzymki, bp Tadeusz Lityński dziękował za dar poświęcenia i modlitwy oraz podkreślał ogromną wartość pielgrzymowania.

Od 29 lipca w drodze są pielgrzymi z Kostrzyna nad Odrą i Słońska, od 30 lipca pielgrzymi z Jasienia. 31 lipca wyruszyła grupa z Rzepina, a 1 sierpnia ze Świebodzina. Na Jasną Górę wszystkie grupy wejdą razem 12 sierpnia.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …