poniedziałek , 17 czerwca 2024

Specjalny przywilej dla Rokitna z Watykanu

18 czerwca w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej rozpocznie się Rok Jubileuszowy. Bp Tadeusz Lityński poinformował dziś o tym uczestników diecezjalnej pielgrzymki w intencji powołań.

Wszystko ze zbliżającą się rocznicą 350. lecia powstania Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej i 30. lecia koronacji Cudownego Obrazu, przypadającą na rok 2019. – Otrzymaliśmy z Penitencjarii Apostolskiej specjalny przywilej. To sanktuarium, to miejsce, będzie miało jubileuszowy rok, od 18 czerwca 2018 do 18 czerwca 2019 roku – powiedział biskup do zebranych pielgrzymów w bazylice rokitniańskiej.

– Jest to wielki dar dla diecezji, wielka łaska. Od 350 lat ten wizerunek jest tutaj na tym rokitniańskim wzgórzu, a nasza Matka Cierpliwie Słuchająca wsłuchuje się w modlitwy pielgrzymów – dodał.

Dekret biskupa diecezjalnego ogłaszający rok jubileuszowy zostanie odczytany 17 czerwca w Rokitnie podczas diecezjalnego odpustu. Natomiast dzień później, 18 czerwca, o godz. 17.00 bp Tadeusz Lityński uroczyście otworzy Rok Jubileuszu 350. lecia i udzieli papieskiego błogosławieństwa wraz z dołączonym odpustem zupełnym.

Inauguracja jubileuszu będzie transmitowana na żywo w TVP3 Gorzów Wlkp., aby papieskie błogosławieństwo i odpust zupełny mogli otrzymać chorzy zamieszkujący diecezję.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezjalne Dni Młodzieży 2024

W dniach 7-8 czerwca br. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W tym roku …

Skip to content