poniedziałek , 18 marca 2024

Spotkanie diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Liturgicznej i Organów Kościelnych

Członkowie diecezjalnej Komisji ds. Muzyki Liturgicznej i Organów Kościelnych spotkali się 16 czerwca z bp. Tadeuszem Lityńskim.

Określenie jakości muzyki liturgicznej wykonywanej w kościołach diecezji oraz zapoznanie się ze stanem instrumentarium organowego – to najważniejsze cele spotkania. – Ksiądz Biskup przypomniał jak ważna jest rola muzyki w liturgii i wyraził pełne poparcie dla przedstawianych przez komisję rozwiązań (np. przygotowanie i przeprowadzenie kursu dla osób posługujących muzycznie podczas ślubów), które są odpowiedzią na pojawiające się problemy dotyczące praktyki muzyczno-liturgicznej w naszej diecezji. Przypomniał także, że wszelkie zalecenia komisji bądź jej poszczególnych członków powinny być respektowane (w tym zalecenia dotyczące prac przy instrumentach organowych z jednoczesnym przypomnieniem, by wszelkie tego typu działania konsultować z komisją) – wyjaśnia ks. Mateusz Szerwiński.

–  Została również podjęta decyzja o przygotowaniu i przeprowadzeniu kursu dla osób i zespołów posługujących okazjonalnie w kościołach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej podczas ślubów i innych uroczystości o charakterze rodzinnym – dodaje.

Przewodniczącym komisji jest ks. Bogusław Grzebień.

Tekst – Gość Niedzielny

Zmarł ks. prałat Zygmunt Zając

W środę 13 marca 2024 r. we Wschowie, w 83. roku życia i 60. roku …