Spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej

We wtorek 10 października w zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego odbyło się spotkanie Diecezjalnej Rady Duszpasterskiej nowej kadencji. Spotkaniu przewodniczył bp Tadeusz Lityński, a wspierał go ks. kan. Robert Patro, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze.

Na początku spotkania wszystkich powitał bp Lityński i ks. kan. Patro. – Rada Duszpasterska ma nas wszystkich prowadzić drogą słuchania Ducha Świętego. Rada także wpisuje się w prace Synodu Diecezjalnego. Rada ma także mnie wspomagać w słuchaniu Pana. Stąd stawiam nam wszystkim pytanie – jak dziś być Kościołem Jezusa Chrystusa dalej? – powiedział na początku spotkania bp Tadeusz Lityński.

Następnie wszyscy wysłuchali katechezy ks. kan. Patro o potrzebie rozeznawania woli Bożej i słuchania Boga. Pierwsza część spotkania zakończyła się wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu. W części plenarnej spotkania rozmawiano o planach i zadaniach rady w życiu diecezji.

ks. Adrian Put
„Aspekty”, dodatek do Tygodnika Katolickiego Niedziela

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …