Spotkanie Diecezjalnej Rodziny Radia Maryja w Rokitnie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 11 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Diecezjalnej Rodziny Radia Maryja. Z jej członkami spotkali się bp Stefan Regmunt oraz redemptorysta o. Dariusz Drążek, posługujący w toruńskiej katolickiej rozgłośni radiowej.

Bp Stefan Regmunt, który przewodniczył Mszy św. w rokitniańskiej bazylice, w czasie homilii zachęcał do modlitwy w intencji Radia Maryja i dzieł, które mu towarzyszą. – Obok pieniędzy, obok ofiar, które są konieczne, potrzebna jest nasza modlitwa, nasza duchowa więź z nimi (oo. redemptorystami – przyp. red.). Potrzebne jest nasze czuwanie, aby chwała Boża mogła się rozprzestrzeniać aż po krańce ziemi – mówił bp Regmunt.

– Maryjo, Matko Cierpliwie Słuchająca, wejrzyj na tę wspólnotę Rodziny Radia Maryja, wejrzyj na wszystkie sprawy Radia Maryja i Telewizji Trwam i dzieła, które są przy nich tworzone i oręduj za nami, wypraszaj dla nas potrzebne łaski – zakończył biskup senior diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Z członkami Diecezjalnej Rodziny Radia Maryja spotkał się o. Dariusz Drążek CSsR, które na co dzień posługuje w toruńskiej rozgłośni radiowej. – Każdego roku w okresie Bożego Narodzenia Rodzina Radia Maryja spotyka się, zapraszając jednocześnie któregoś z ojców z Radia Maryja, na wspólnym przeżywaniu tajemnicy Wcielenia Bożego Syna. Zawsze na początku jest Msza św. Następnie mamy spotkanie podczas, którego łamiemy się opłatkiem. Przy kawie i cieście siedzimy, śpiewamy kolędy, rozmawiamy o naszych sprawach. Jest to okazja, tak jak w rodzinie, do serdecznego, bożonarodzeniowego, świątecznego spotkania – powiedział o. Drążek.

Mszę św. w rokitniańskiej bazylice śpiewem kolęd i pieśni religijnych uświetnił Zespół Zbrucz z Tarnopola na Ukrainie.

Kamil Krasowski
„Aspekty”

Materiał na stronie „Niedzieli” – zielonagora-gorzow.niedziela.pl

Niedziela Palmowa 2024