Spotkanie duszpasterstwa rodzin rejonu pomorskiego

W Gorzowie i Rokitnie, 21 i 22 lutego, odbyło się spotkanie duszpasterstwa rodzin rejonu pomorskiego. W spotkaniu uczestniczyli duszpasterze rodzin oraz doradcy życia rodzinnego z sześciu diecezji. Z uczestnikami spotkał się bp zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński oraz bp. Damianem Brylem, który jest członkiem Rady ds. Rodziny przy KEP.

Najpierw Dom Biskupów w Gorzowie Wlkp., a potem sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie – to dwa miejsca, które ugościły diecezjalnych duszpasterzy rodzin i diecezjalnych doradców życia rodzinnego z sześciu diecezji: gdańskiej, toruńskiej, pelplińskiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, szczecińsko-kamieńskiej i zielonogórsko-gorzowskiej. – Takie spotkanie odbywa się cykliczne i w tym roku jesteśmy gospodarzami. Chodzi przede wszystkim o wymianę doświadczeń – wyjaśnia ks. Mariusz Dudka, duszpasterz rodzin w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Pierwszego dnia z uczestnicy spotkania wzięli udział we Mszy św. pod przewodnictwem bp. Tadeusza Lityńskiego w kaplicy Domu Biskupów w Gorzowie Wlkp. – Dzisiaj szczególnie ważne jest przygotowanie do małżeństwa, ale też niezwykle ważna jest sprawa wspierania małżonków w realizacji zdań małżeńskich i wychowawczych. Kościół ma za zadanie towarzyszyć im na każdym etapie – podkreśla bp Tadeusz Lityński.

Drugiego dnia w Rokitnie z duszpasterzami i doradcami spotkał się bp Damian Bryl, który jest członkiem Rady ds. Rodziny przy KEP.

W spotkaniu rejonowym wziął udział także dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy KEP – ks. Przemysław Drąg oraz krajowa doradczyni życia rodzinnego – Agnieszka Dochniak.

Więcej w wydaniu papierowym „Gościa Niedzielnego” na 5 marca.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …