Spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła

W parafii pw. św. Klemensa w Głogowie, 28 grudnia, odbyło się diecezjalne spotkanie opłatkowe Domowego Kościoła. Wszystko rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta.

Msza św. i spotkanie opłatkowe wspólnot Domowego Kościoła z całej diecezji to już długa tradycja. – Chcemy razem z księdzem biskupem świętować Boże Narodzenie. To odbywa się przeddzień Niedzieli Świętej Rodziny, która jest patronalnym świętem Domowego Kościoła – wyjaśniają Anna i Mariusz Mazurkowie, para diecezjalna Domowego Kościoła.

Na dorocznym spotkaniu nie zabrakło diecezjalnego moderatora DK – ks. Romana Litwińczuka. – Po to jesteśmy w Domowym Kościele, aby tworzyć Kościół jako dom. Żeby Kościół coraz bardziej stawał się dla nas domem – mówił ks. Roman Litwińczuk.

– Tego chcę wszystkim życzyć, abyśmy się wszyscy tak czuli w Kościele i z ochotą podejmowali posługi oraz diakonie po to, aby ten Kościół współtworzyć i w ten sposób chwalić Boga Ojca – dodał.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Niedziela Palmowa 2024

W Niedzielę Palmową, zwaną również Niedzielą Męki Pańskiej, w tym roku przypadającą 24 marca, rozpoczyna się Wielki …