Spotkanie opłatkowe z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży

– Przez młodych przemawia Duch Święty – przypominał bp Tadeusz Lityński przy okazji spotkania opłatkowego z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży.

Diecezjalne spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży odbyło się 13 stycznia w Klubie „ARKA” w Zielonej Górze i rozpoczęło się od jasełek w wykonaniu młodzieży z dwóch zielonogórskich parafii: pw. Jadwigi Śląskiej oraz pw. św. Urbana.

Z kasemowiczami spotkał się bp Tadeusz Lityński. – Papież Franciszek powiedział, że Bóg jest młody, a więc ma dobrą relację z ludźmi młodymi, rozumie ich i wysłuchuje. I Kościół musi się tego uczyć, żeby nie tylko młodzieży coś proponować czy kierować młodzieżą, ale też jej wysłuchać. Przez młodych przemawia Duch Święty – mówił pasterz diecezji.

W tym roku diecezjalne KSM będzie świętować ćwierć wieku istnienia. – Już dziś chcemy rozpocząć ten piękny czas jubileuszu. 25 lat to kilka pokoleń kaesemowiczów, którzy podjęli wiele pięknych inicjatyw – zauważa ks. Marcin Bobowicz, asystent kościelny KSM w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

W związku z jubileuszem w czerwcu planowana jest oczywiście dziękczynna Msza św., ale nie tylko.

– Będzie też jubileuszowa gala dla osób zasłużonych i naszych przyjaciół, którzy nas wspierają. Planujemy też bal i koncert – tłumaczy ks. Bobowicz.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Zmarł ks. prałat Zygmunt Zając

W środę 13 marca 2024 r. we Wschowie, w 83. roku życia i 60. roku …