Spotkanie opłatkowe wspólnot Domowego Kościoła

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie 13 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe wspólnot Domowego Kościoła z całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św. Przewodniczył jej bp Paweł Socha. – Chrzest był i jest dla nas darem. Można go nazwać „cudownym prezentem” – powiedział w homilii. – Ale często jest darem nieotwartym, zamkniętym i nierozpakowanym. Po prostu nie korzystamy z niego, nie żyjemy według chrztu św., który jest aktem sakramentalnym, ale równocześnie jest życiem chrześcijańskim.

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej jest 77 kręgów Domowego Kościoła, czyli gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie. To ok. 620 osób.

– Spotkanie opłatkowe to już wieloletnia tradycja. Cieszymy się, że możemy być razem. Ten dzień ma wymiar diecezjalnego dnia wspólnoty Domowego Kościoła – wyjaśniają Anna i Mariusz Mazurkowie, para diecezjalna Domowego Kościoła. – Życzymy sobie i wszystkim członkom Domowego Kościoła, abyśmy byli wierni naszemu charyzmatowi. Żebyśmy byli dużym wsparciem dla biskupa diecezji, który liczy, że będziemy inne rodziny prowadzić do Boga – dodają.

W spotkaniu wziął udział ks. Roman Litwińczuk, który jest moderatorem Domowego Kościoła w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …