niedziela , 23 czerwca 2024

Spotkanie opłatkowe z siostrami zakonnymi w domu biskupim

Bp Tadeusz Lityński i bp Paweł Socha spotkali się 5 stycznia z siostrami zakonnymi i osobami życia konsekrowanego na dorocznym spotkaniu opłatkowym w Domu Biskupim w Zielonej Górze.

Pasterz diecezji zwrócił uwagę, że sióstr zakonnych i osób życia konsekrowanego jest w naszej diecezji ciągle za mało, a one przecież pełnią niezwykłą rolę w Kościele. – Ich posługa, która jest posługą ewangelizacyjną i posługą miłości, jest niezwykle ważna i potrzebna. Przez odkrycie swojego powołania w charyzmatach danego zgromadzenia, pełnią one bardzo istotną rolę w pracy Kościoła, docierając do przeróżnych środowisk, jak chociażby: dzieci, młodzież, chorzy, niepełnosprawni i starsi. Siostry zakonne są przedłużeniem obecności i delikatności Pana Boga. Ta delikatność i ta cierpliwość Pana Boga ujawnia się w ich posłudze – mówił bp Tadeusz Lityński.

– Życzę wszystkim siostrom, aby Rok Jubileuszowy 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, który aktualnie przeżywamy w naszej diecezji, jeszcze bardziej odsłaniał w nich cierpliwość i delikatność Boga – powiedział biskup.

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej pracuje ponad 180 sióstr z 24 zgromadzeń zakonnych oraz ok. 120 zakonników z 10 zgromadzeń. Kilka kobiet zostało włączonych także do stanu dziewic konsekrowanych, a także wdów konsekrowanych.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content