Spotkanie więźniów, funkcjonariuszy i kapelanów z biskupem

Kościół 26 marca wspomina św. Dyzmę czyli jednego z dwóch łotrów, powieszonych na krzyżu obok Jezusa. To właśnie było przyczynkiem nietypowego spotkania.

W domu Wspólnoty św. Tymoteusza w Gubinie 26 marca z bp. Tadeuszem Lityńskim spotkali się kapelani więziennictwa, funkcjonariusze służby więziennej oraz sami osadzeni. – Na co dzień Dobrą Nowinę więźniom niosą księża kapelani, którzy pełnią tę posługę w imieniu Kościoła. Objawiają w tym samym postawę Chrystusa, który na krzyżu okazał miłosierdzie właśnie Dobremu Łotrowi. Pokazał w ten sposób, że chce okazać miłosierdzie każdemu człowiekowi bo każdy człowiek ma szansę na nawrócenie – podkreślił przed spotkaniem bp Lityński.

Spotkania to już doroczna tradycja. – Spotykamy się, aby porozmawiać o wyzwaniach i problemach kapelanów, a także posłuchać czego oczekują od nas funkcjonariusze służby więziennej oraz osadzeni – wyjaśnia ks. Sebastian Kluwak, diecezjalny kapelan więźniów.

W spotkaniu wziął udział o. Dezyderiusz Jan Pol OFM, który jest zastępca naczelnego kapelana więziennictwa.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …