Spotkanie żeńskich zgromadzeń zakonnych i dziewic konsekrowanych

Przedstawicielki żeńskich zgromadzeń zakonnych i dziewic konsekrowanych z całej diecezji spotkały się 5 stycznia z biskupami.

Spotkanie opłatkowe w Domu Biskupim w Zielonej Górze poprzedziła Msza św. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu.

W spotkaniu wziął udział nie tylko bp Tadeusz Lityński, ale także bp Stefan Regmunt, bp Adam Dyczkowski i bp Paweł Socha. Składając życzenia ordynariusz diecezji odwołał się do słów Jana Pawła II, które wypowiedział w 1979 roku na Jasnej Górze podczas spotkania z siostrami zakonnymi. – Powiedział wtedy do sióstr piękne słowa: „Jesteście skarbem Kościoła”. Ja chciałbym to dziś powtórzyć – mówił bp Lityński.

W imieniu sióstr życzenia złożyła s. Rajmunda ze Zgromadzenia Sióstr Felicjanek. – Czas Bożego Narodzenia tak bardzo upragniony i oczekiwany jest za każdym razem odkrywaniem ogromnej i bezgranicznej miłości Boga wobec każdego człowieka. Święta Bożego Narodzenia są szczególną okazją do dzielenia się życzliwością, radością oraz do przekazywania sobie serdecznych życzeń – mówiła siostra.

– Życzymy radosnego świętowania Bożego Narodzenia, mocy Ducha Świętego w Nowym Roku 2018, opieki Maryi i św. Józefa na każdy dzień – dodała.

A czego życzy siostrom i osobom konsekrowanym niedawno mianowany wikariusz biskupi do spraw zgromadzeń zakonnych, indywidualnych form życia konsekrowanego oraz stałej formacji kapłanów – ks. Zygmunt Zapaśnik.

– Okres Bożego Narodzenia to czas radości z faktu, że Pan Jest z nami. To szczególny czas kierowania naszych myśli i serc ku Temu, który był, ale i jest. Serce człowieka skierowane ku Bogu staje się pełne nadziei i pokoju. Dlatego życzę Wszystkim, a dzisiaj szczególnie osobom konsekrowanym, aby każdego dnia wzrastało pragnienie adoracji Jezusa, który Jest. Niech napełnia Was radością, pokojem i nadzieją, abyście ubogaceni tymi darami mogli je nieść jak pasterze z Betlejem, ludziom, których spotykacie – powiedział ks. Zapaśnik.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …