Orszak Trzech Króli w Zielonej Górze

Na zielonogórskim deptaku skąpanym w promieniach słońca tysiące koronowanych głów dotarło do stajenki i oddało hołd Mesjaszowi.

Barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli przeszedł 6 stycznia ulicami Winnego Grodu po raz siódmy. Przedstawienie było oparte na kanwie tekstu z początku XX wieku, autorstwa Lucjna Rydla „Betlejem polskie”.

Po Mszy św., celebrowanej przez bp. Stefana Regmunta w kościele p.w. Najświętszego Zbawiciela, tłumy zielonogórzan wyruszyły za gwiazdą, przy akompaniamencie orkiestry, grającej kolędy.

Atrakcją zielonogórskiego orszaku byli Mędrcy ze Wschodu wędrujący na wielbłądach. Zwierzęta z gracją i spokojem przetransportowały biblijnych władców oraz ich cenne dary do betlejemskiej stajenki usytuowanej na scenie przy ratuszu.

– Już od kilku lat uczestniczymy całą rodziną w Orszaku Trzech Króli. Dzisiaj przy tak pięknej pogodzie, również nie mogło nas zabraknąć. Ciszę się, że mieszkańcy Zielonej Góry mogą się spotkać i wyrazić wiarę w Jezusa, urodzonego w Betlejem. Uważam, ze jest to bardzo ważne, a poza tym dzieci mają zabawę, widzą anioły, czartów, słyszą Ewangelię i poznają historię. Moja córeczka za wszelką cenę chciała mieć zdjęcie z królem jadącym na wielbłądzie i udało się – powiedział Cezary Lewandowski z Zielonej Góry.

Ks. Marcin Siewruk
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content