Stowarzyszenie Rodzin Katolickich ma już 30 lat

W gorzowskiej parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe 21 maja Stowarzyszenie Rodzin Katolickich świętowało 30-lecie istnienia. Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

Pasterz diecezji na wstępie Mszy św. zachęcił SRK do dalszego rozwoju i działalności apostolskiej. Podkreślił, że diecezja potrzebuje świeckich podejmujących głoszenie Dobrej Nowiny w świecie. – Jezus przyszedł na świat w rodzinie pokazując nam jak ważna jest to przestrzeń do dla wzrostu wiary – mówił biskup.

Homilię tego dnia wygłosił ks. Jan Pawlak.

SRK w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej powstało w 1992 roku. – Pierwszym prezesem zarządu stowarzyszenia był Pan Jan Winiarz, a opiekę duszpasterską nad kołem objął wtedy ks. Jan Pawlak – wyjaśnia Renata Pieksza, prezes diecezjalnego SRK.

Stowarzyszenie ma obecnie 12 kół filialnych w następujących miejscowościach: Gorzów Wlkp., Jenin, Przytoczna, Międzyrzecz, Torzym, Łagów, Nowa Sól, Szlichtyngowa, Strzelce Krajeńskie i Konradowo. – Działanie kół jest mocno zróżnicowane, od organizacji spotkań modlitewnych, poprzez działania uwzględniające lokalne potrzeby np. oprawę Mszy św., dekorację kościoła, organizacje różnorakich uroczystości np. dzień seniora, organizację pielgrzymek rowerowych, a na akacjach charytatywnych kończąc – wyjaśnia prezes.

– Poza tym Stowarzyszenie w ramach swojej działalności prowadzi Warsztat Terapii Zajęciowej osób niepełnosprawnych w Gorzowie Wlkp. oraz przedszkole w Konradowie – dodaje.

Obchody jubileuszu zostały zwieńczone programem artystycznym uczestników WTZ oraz koncertem Przemysława Szczotko.

Zielonogórska Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …