poniedziałek , 18 marca 2024

Strażacy ochotnicy świętują swoje 100-lecie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej strażacy ochotnicy świętowali 100-lecie istnienia. Była modlitwa i czyn. Na Kalwarii Rokitniańskiej posadzili sto drzew.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Mszy św. w rokitniańskiej bazylice przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który przypomniał, że Bóg mówi do każdego z nas: „Ja jestem”. – Myślę, że tym słowem Bóg pragnie dziś Was pokrzepić, którzy w swojej ofiarnej służbie Ochotniczej Straży Pożarnej stajecie często przed ludźmi, przeżywającymi różne dramaty swojego życia, m.in. na skutek utraty bliskiej osoby w wypadku czy utraty dorobku życia w pożarach. Niesiecie pomoc fizyczną, ale obok tego jest jeszcze wymiar bardzo ważny – duchowy, w którym pokazujecie, że po prostu z tymi ludźmi jesteście! Jesteście w ich bólach, beznadziei, cierpieniu. Dzisiaj reprezentując tak szerokie społeczne środowisko, tak wiele instytucji i organizacji wyrażamy naszą wdzięczność za owocne realizowanie Służby OSP Województwa Lubuskiego. Niech towarzyszy wam Boża opieka, ludzka życzliwość i wdzięczność – mówił w homilii bp Lityński.

Opiekę duszpasterską nad strażakami ochotnikami w naszej diecezji sprawuje ks. Dariusz Glama.

Zmarł ks. prałat Zygmunt Zając

W środę 13 marca 2024 r. we Wschowie, w 83. roku życia i 60. roku …