Światowy Dzień Chorego w Torzymiu

Bp Tadeusz Lityński spotkał się z chorymi i personelem medycznym Lubuskiego Szpitala Specjalistycznego Pulmonologiczno-Kardiologicznego w Torzymiu. Dziś Światowy Dzień Chorego.

Hasło tegorocznego XXVIII Światowego Dnia Chorego to słowa z Ewangelii według św. Mateusza: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”.

Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej swoją wizytę w szpitalu rozpoczął od spotkania z personelem medycznym. Później odbyła się Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych w miejscowej kaplicy.

Biskup w homilii odniósł się do działalności bł. Luigi Novarese, który zapoczątkował dzieło Cichych Pracowników Krzyża. – To wielki apostoł chorych. Jego relikwie i dzieło, które założył znajdują się na terenie naszej diecezji. On uczynił chorych twórcami apostolatu, ukazując, że życie duchowe może stać się bogactwem ciała – mówił biskup.

– To on jest założycielem wielkiego dzieła, które ma też swoje miejsce w Głogowie. Tam przy kolegiacie głogowskiej jest Dom Uzdrowienia Chorych, prowadzony przez cichych Pracowników Krzyża. To on powiedział: „Człowiek może być wtłoczony w łóżko albo w wózek inwalidzki, może żyć szpitalu albo w sanatorium, ale jego dusza może prowadzić aktywne życie duchowe nawet jeśli ciało jest fizycznie unieruchomione” – dodał.

Po wspólnej modlitwie biskup odwiedził chorych w salach.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content