Święto Biblii

– Trzeba się cieszyć się tym, że mamy Słowo Boże i dzielić się tym z innymi. W Biblii jest przecież przepis na życie – zauważa Wioletta Matunin z Katolickiego Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.

Już po raz drugi w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu 7 kwietnia odbyło się Święto Biblii. – W tamtym roku udało się, więc postanowiliśmy kontynuować – śmieje się ks. Andrzej Maciejewski, wiceprzewodniczący Katolickiego Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl.

– Mamy różne święta i dlaczego nie świętować obecności Pana Boga pośród nas w Słowie? To okazja, żeby dzieci, ale też ich rodziców zachęcić do sięgania po Pismo Święte w taki sposób, aby w nas żyło i nas przemieniało – dodaje.

W czasie, gdy dorośli słuchali biblijnej konferencji, dzieci miały okazję odkrywać owoce Ducha Świętego poprzez gry i zabawy. – Przykładowo przy jednym ze stolików dzieci z masy solnej miały okazję wyciąć i ozdobić serduszko, przy innym rozszyfrować ukryte w tekście hasło, a jeszcze przy innym rozwiązać krzyżówkę – wyjaśnia Barbara Zduńczyk, katechetka z SP nr 1 w Słubicach.

– Myślę, że w ten sposób dzieciom będzie łatwiej zapamiętać, jakie w naszym życiu Duch Święty rodzi owoce – dodaje.

Uczestnicy przyjechali z różnych stron diecezji. Wielu z nim Pismo Święte towarzyszy na co dzień. – W Domowym Kościele jedno z zobowiązań to czytanie Biblii, ale nie traktujemy tego tylko jako zobowiązania, ale przede wszystkim jako łaskę. Codziennie rano czytamy Pismo Święte. Zawsze jakiś cytat z konkretnego dnia zostaje w głowie. To wpływa na pogłębienie relacji z Bogiem, ale też w rodzinie – zauważa Piotr Kukła z Głogowa.

Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Bp Lityński do KSM: Istotą apostolstwa świeckich jest odważne dawanie świadectwa

– Istotą apostolstwa świeckich jest również odważne dawanie świadectwa swojej wiary przez publiczny kult, modlitwę, …

Skip to content