Święto patronalne Wyższego Seminarium Duchownego

Uroczystość Chrystusa Króla, przypadająca w tym roku 25 listopada, jest świętem patronalnym Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Tego dnia wykładowcy i alumni paradyskiego seminarium udadzą się do wybranych parafii w całej diecezji. Podczas mszy św. wiernym zostanie odczytany list rektora seminarium w Paradyżu, ks. dr. Dariusza Mazurkiewicza.
W liście rektora mowa jest o różnych aspektach formacji seminaryjnej: budowaniu w alumnach dojrzałego człowieczeństwa, aby byli zdolni „do nawiązywania dojrzałych relacji, a jednocześnie pozbawionymi surowości, obłudy i bezmyślności”; kształtowaniu pogłębionej duchowości, aby życie i posługa przyszłego kapłana opierały się na relacji z Bogiem i upodobnieniu do Chrystusa; wreszcie kształtowaniu umiejętności rozeznawania, uzdalniającej do „uważnego słuchania, dialogu i miłosiernego towarzyszenia” ludziom. Rektor wyraża również wdzięczność wszystkim, którzy wspierają seminarium w Paradyżu swoja modlitwą i ofiarami materialnymi. Informuje również o rozpoczęciu przygotowań do koronacji obrazu Matki Bożej Paradyskiej, odbierającego cześć w Kościele seminaryjnym.
W Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu aktualnie przygotowuje się do kapłaństwa 27 alumnów. Na pierwszy rok zgłosiło się 5 kandydatów. W maju bieżącego roku 6 diakonów przyjęło święcenia kapłańskie, a 4 alumnów V roku otrzymało święcenia diakonatu.

Uroczystość Chrystusa Króla obchodzona jest w ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

ks. Andrzej Sapieha

Foto: kl. Tomasz Dragańczuk

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …