Zmarł ks. Antoni Humeniuk

22 listopada br. w godzinach wieczornych w Gorzowie Wlkp. zmarł nagle śp. ks. por. lic. mgr Antoni Humeniuk, kapłan diecezji zielonogórsko-gorzowskiej oddelegowany do posługi w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, proboszcz parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Ośnie Lubuskim według następującego porządku:

NIEDZIELA 25 listopada 2018 r.
godz. 19.00 – Wprowadzenie trumny z ciałem Zmarłego do kościoła parafialnego pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim
godz. 20.00 – Msza św.

PONIEDZIAŁEK 26 listopada 2018 r.
godz. 10.30 – Msza św. pogrzebowa
Po jej zakończeniu nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu komunalnym w Ośnie Lubuskim.

Śp. ks. Antoni Humeniuk urodził się 3 grudnia 1975 r. w Słubicach. Ukończył Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu. Święcenia kapłańskie otrzymał 22 maja 2004 r. w Gorzowie Wlkp. z rąk bp. Adama Dyczkowskiego.
Pracował jako wikariusz w parafiach pw. Wniebowzięcia NMP w Przemkowie (2004-2009), pw. Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie (2009-2012), pw. Najświętszego Zbawiciela w Gorzowie Wielkopolskim (2012-2014).
W roku 2011 uczestniczył kursie dla kapelanów na czas „W” w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Od 25 sierpnia 2014 r. rozpoczął posługę kapelana w Ordynariacie Polowym WP. Był wikariuszem parafii wojskowej pw. św. Franciszka w Wałczu, gdzie pełnił również funkcje kapelana w Garnizonie Wałcz i Mirosławiec (2014-2015), wikariuszem parafii wojskowo-cywilnej pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie oraz kapelanem 1. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie (2015), wikariuszem parafii wojskowej pw. św. Agnieszki w Krakowie oraz kapelanem wojskowym w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego Kraków-Balice, 3. Rejonie Wsparcia Teleinformatycznego SP Kraków-Balice, 1. Regionalnym Ośrodku Dowodzenia i Naprowadzania, 35. Wojskowym Oddziale Gospodarczym oraz 5. Batalionie Dowodzenia Rząska (2015-2016). 4 października 2016 r. został mianowany proboszczem parafii wojskowej pw. św. Gabriela Archanioła w Zegrzu oraz kapelanem tamtejszych jednostek i instytucji wojskowych.

Zmarłego Kapłana polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

ks. Andrzej Sapieha
Notariusz Kurii

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …