Biskup u św. Stanisława Kostki

Dziś wspomnienie liturgiczne patrona młodzieży. Pasterz diecezji odwiedził katolicką szkołę pod jego wezwaniem w Zielonej Górze.

Podczas swojej wizyty bp Tadeusz Lityński obejrzał przedstawienie w wykonaniu szkolnego teatru, a potem spotkał się z uczniami Zespołu Szkół Katolickich.

– Jest wzorem dla dzieci i młodzieży naszych czasów. Potrzebujemy takiego wzoru, który pokazuje, że można dokonać wiele. On miał piękną dewizę życiową „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”, którą starał się realizować w życiu – zauważył biskup.

18 września ma świąteczny charakter co roku. Po południu odbyła się Msza św. z pasowaniem uczniów klas zerowych i pierwszych, a po liturgii mecz piłki nożnej w którym naprzeciw siebie stanęli synowie i ojcowie.

Szkoła istnieje od 1994 roku. Od 2013 roku mieści się przy ul. św. Cyryla i Metodego 9.

Obecnie w Zespole Szkół Katolickich uczy się 164 uczniów w czternastu oddziałach klasowych.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Biskup wręczył statuetki „Człowiek człowiekowi”

W parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. 8 kwietnia odbyła się gala wręczenia …