poniedziałek , 17 czerwca 2024

Szafarze w sanktuarium Matki Bożej Rokitniańskiej

Pomagają rozdawać Komunię Świętą w swoich parafiach, a także zanoszą ją do chorych. Na trzy dni przyjechali do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej nabrać sił do służby.

W diecezjalnym sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej od 3 do 5 lutego odbyły się rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. – Formacja szafarzy jest wymogiem ich posługi, aby ona była owocna dla tych którym służą, ale też dla nich samych – wyjaśnia ks. Zbigniew Kobus, diecezjalny opiekun nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej.

W diecezji zielonogórskiej jest ok. 500 nadzwyczajnych szafarzy. – To ważne świadectwo dla współczesnego świata. To budujące, że panowie posługują przy ołtarzu i angażują się w życie Kościoła – zauważa ks. Kobus.

Rekolekcje poprowadził ks. Robert Patro. – Chcę powiedzieć mężczyznom, że każdy chrześcijanin jest wezwany do tego, aby być uczniem Chrystusa – wyjaśnia ks. Patro, dyrektor wydziału duszpasterskiego w kurii biskupiej w Zielonej Górze.

Z Dobiegniewa przyjechał Adam Pierzakowski, który nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej jest już czwarty rok. – Te rekolekcje są bardzo mi potrzebne. Dają takie uspokojenie, dają taką chwile zastanowienia się nad tym co się robi i dlaczego to się robi. Tutaj na rekolekcjach jest taka wyjątkowa atmosfera modlitwy i skupienia. Ja bardzo to przeżywam – wyjaśnia pan Adam.

– W naszej parafii jest w tej chwili dziewięciu nadzwyczajnych szafarzy i wszyscy przyjechali na rekolekcje – dodaje.

Inni dopiero rozpoczynają posługę nadzwyczajnego szafarza. – Ksiądz proboszcz mi zaproponował i zgodziłem się. Na co dzień formuję się we wspólnocie neokatechumenalnej – tłumaczy Paweł Gabka z Goraja i dodaje: – Dla mnie ta posługa to możliwość nawracania się i motywacja pracy nad sobą.

Kolejny kurs dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej rozpocznie się 11 lutego w parafii pw. Ducha Świętego.

 Krzysztof Król
dziennikarz „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Diecezjalne Dni Młodzieży 2024

W dniach 7-8 czerwca br. w Rokitnie odbędą się Diecezjalne Dni Młodzieży. W tym roku …

Skip to content