niedziela , 23 czerwca 2024

Troszczą się o niepełnosprawnych 20 lat

Katolickie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Tęcza w Zielonej Górze ma w tym roku szczególny powód do świętowania. Jubileusz odbył się 11 grudnia.

Świętowanie rozpoczęło się od Mszy św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy, a dalsze uroczystości odbyły się w Ośrodku Wsparcia „Parasol”. – Nasze stowarzyszenie zajmuje się przede wszystkim osobami niepełnosprawnymi z dysfunkcją intelektualną i chorobą psychiczną. To są nasi główni podopieczni. Dla nich prowadzimy ośrodki dziennego pobytu typu: warsztaty terapii zajęciowej, ośrodki wsparcia i świetlice. Mamy pod opieką ok. 150 osób – wyjaśnia Małgorzata Ambroży, prezes Stowarzyszenia.

– Z okazji jubileuszu życzymy sobie wsparcia władzy, pieniędzy na realizację naszych projektów i przychylności społeczeństwa dla osób niepełnosprawnych – dodaje.

Stowarzyszenie powstało w 1998 roku. Pierwszym prezesem była śp. Maria Mikuła. Pierwszym kapelanem był św. Czesław Kroczak, a od 2005 roku jest nim ks. Robert Tomalka.

Logo Stowarzyszenia to tęcza symbolizując przymierze Boga z ludźmi, krzyż symbolizujących biednych, cierpiących i ubogich którzy w sercu Jezusa mają umiłowane miejsce.

„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Główny odpust w Rokitnie

W sanktuarium w Rokitnie trwają obchody święta patronalnego Matki Bożej Rokitniańskiej. Rozpoczęły się już w …

Skip to content