poniedziałek , 22 kwietnia 2024

Uroczyste ogłoszenie Matki Bożej patronką Wschowy

4 września we wschowskim klasztorze franciszkanów ogłoszono dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów o ustanowieniu Matki Bożej patronką miasta. Uroczystej liturgii przewodniczył bp Tadeusz Lityński, który udzielił święceń diakonatu czterem alumnom.

Tuż przed rozpoczęciem Mszy św. dekret Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów odczytał dziekan – ks. Dariusz Ludwikowski:

W liturgię zebranych wprowadził prowincjał zakonu franciszkanów – o. dr Bernard Marciniak, który przypomniał, że za rok odbędzie się koronacja obrazu NMP Matki Bożej Pocieszenia, który znajduje się w tutejszym kościele.

Mszy św. przewodniczył bp Tadeusz Lityński:

Radości z decyzji Stolicy Apostolskiej nie kryją wschowscy franciszkanie:

Podczas Mszy św. bp Tadeusz Lityński udzielił święceń diakonatu czterem alumnom Wyższego Seminarium Duchownego pw. bł. Jana Dunsa Szkota we Wronkach.

19 marca 2018 roku bp Tadeusz Lityński ustanowił sanktuarium NMP Matki Bożej Pocieszenia we Wschowie.

Galeria zdjęć – TUTAJ

(Tekst ze strony Gościa Niedzielnego – oddział zielonogórsko-gorzowski: ZGG.GOSC.PL)

XII pielgrzymka motocyklistów do Rokitna

Już po raz dwunasty miłośnicy jednośladów z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej symbolicznie rozpoczynają sezon motocyklowy od spotkania …