Uroczystości jubileuszowe bp. Pawła Sochy

Bp Paweł Socha, emerytowany biskup pomocniczy diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, obchodzi w tym roku 50. rocznicę przyjęcia święceń biskupich oraz 65. rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji Jubilat będzie przewodniczył mszy św. sprawowanej we wtorek 26 grudnia br. o godz. 12.00 w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wielkopolskim.

Bp Paweł Socha urodził się 10 stycznia 1935 r. w Wojsławicach pod Radomiem. Święcenia kapłańskie przyjął 22 maja 1958 r. w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy. 16 listopada 1973 r. Ojciec Święty Paweł VI mianował go biskupem pomocniczym dla diecezji gorzowskiej. Święceń biskupich udzielił mu kard. Karol Wojtyła 26 grudnia 1973 r. Bp Paweł Socha przed długie lata posługiwał w naszej diecezji dzieląc się z nami swoją wiarą, mądrością, głoszonym Słowem Bożym i pasterską miłością. Był również aktywnym członkiem Konferencji Episkopatu Polski angażując się w pracę rozmaitych jej gremiów, zwłaszcza Komisji ds. Duchowieństwa. 16 stycznia 2012 r. przeszedł na emeryturę, nadal jednak kontynuuje swoją posługę wspierając w miarę potrzeb biskupa diecezjalnego.

List pasterski Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego z okazji 900-lecia ustanowienia biskupstwa lubuskiego

Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry, Kościół na Środkowym Nadodrzu ma swoją długą, bo wielowiekową historię. …