VII Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

„Współpracownicy Pana” – to hasło tegorocznej VII Pielgrzymki Mężczyzn do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu, która odbyła się 21 września.

Podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy zgromadzili się najpierw przy kościele we wsi Święty Wojciech, gdzie o godz. 9.30 odprawiono jutrznię. Potem wyruszyła procesja z relikwiami Pierwszych Męczenników Polski do kościoła pod ich wezwaniem w Międzyrzeczu. Tam słowo do zgromadzonych skierował ks. Waldemar Szlachetka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Poznaniu.

„Teść Mojżesza powiedział do niego: Wyszukaj sobie z całego ludu dzielnych, bogobojnych i nieprzekupnych mężów (…). Będziesz w ten sposób odciążony, gdyż z tobą poniosą ciężar” – te słowa z Księgi Wyjścia towarzyszyły w tym roku pielgrzymce.

Mężczyźni przyjechali z różnych stron diecezji. – W Kościele brakuje mężczyzn, a takie spotkanie jak to pozwala nabrać sił, ale także zorganizować mężczyzn do dobrych dzieł. Oni chcą służyć w parafii i warto wykorzystać ten potencjał – podkreśla Jarosław Frieske.

W pielgrzymce wzięli udział także księża wikariusze.
Głównym punktem spotkania była Msza św., po której odbyła się agapa.

Krzysztof Król
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Piesze pielgrzymki na Jasną Górę

W okresie wakacyjnym diecezja zielonogórsko-gorzowska organizuje kilka pieszych pielgrzymek do Częstochowy. Pierwsza z nich, czyli …

Skip to content