VIII Pielgrzymka Mężczyzn do Międzyrzecza

W sobotę 19 września br. odbędzie się VIII Pielgrzymka Mężczyzn do Sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski w Międzyrzeczu. W tym roku przebiegnie ona pod hasłem „Nowe czasy, nowe zadania”.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 w międzyrzeckim zamku powitaniem uczestników. O godz. 10.00 ks. prof. Paweł Bortkiewicz wygłosi konferencję zatytułowaną „Nowe czasy, nowe zadania”. Następnie pielgrzymi przejdą do sanktuarium Pierwszych Męczenników Polski, gdzie o godz. 12.30 wezmą udział we mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi, metropolity szczecińsko-kamieńskiego. Wydarzenie zakończy wspólny posiłek o godz. 14.00.

Ze względu na stan epidemii uczestników pielgrzymki obowiązuje: rejestracja w recepcji po przybyciu do Międzyrzecza, mierzenie temperatury, zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk.

Zielonogórskiej Kapituła Kolegiacka ma dwóch nowych kanoników gremialnych

Sesja Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi Śląskiej odbyła się 11 kwietnia w Zielonej Górze. …