poniedziałek , 22 kwietnia 2024

VIII. Spotkanie Rodziny Szkół im. Jana Pawła II diecezji zielonogórsko-gorzowskiej

Blisko 300 uczniów i nauczycieli wzięło udział VIII Spotkaniu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, które w tym roku odbyło się 3 czerwca w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. Spotkaniu przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

GALERIA ZDJĘĆ: TUTAJ

Tegoroczne spotkanie odbyło się pod pandemicznej przerwie. – Po trzyletniej przerwie wracamy do pięknej tradycji spotkań szkół, które noszą imię Jana Pawła II. Poprzez te spotkania ta wyjątkowa rodzina podkreśla swoją misję i jedność – wyjaśnia bp Tadeusz Lityński.

Po liturgii uczniowie gorzowskiej Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zaprezentowali przedstawienie o życiu i nauczaniu Papieża Polaka, a później wszyscy przeszli na wzgórze papieskie, gdzie wspólnie odśpiewali Barkę. Ostatnim akcentem był konkurs papieski w czasie, którego musieli wykazać się znajomością papieskiej homilii z 1997 roku wygłoszonej w Gorzowie Wlkp.

Św. Jan Paweł II patronuje 33 szkołom na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Rodzina Szkół im. Jana Pawła II diecezji zielonogórsko-gorzowskiej powstała 2011 roku. – Najważniejszym jej zadaniem jest propagowanie myśli i nauczania Jana Paweł II – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w kurii biskupiej.

– Chcemy, w tych trudnych czasach, wychowywać na trwałych fundamentach. I na pewno tym trwałym fundamentem są wartości wypływające z Ewangelii i które promował swoim życiem i nauczaniem Jan Paweł II – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w Kurii Biskupiej.

Organizatorem spotkania była Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.

Honorowy patronat nad zjazdem objął biskup zielonogórsko-gorzowski – bp Tadeusz Lityński oraz Lubuska Kurator Oświaty – Ewa Rawa.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …