Wakacje z Caritas

Od 14 lipca do 25 lipca 2017 r. w Międzyzdrojach w Ośrodku Andromeda odbywa się już drugi turnus kolonijny w ramach „Wakacyjnej Akcji Caritas”, na którym bawi się i wypoczywa 80 osób (dzieci i młodzież) z terenu całej naszej diecezji. Atrakcji kolonijnych jest bez liku a całość odbywa się pod kontrolą sprawdzonej kadry. Warto dodać, że kolonistów odwiedził 20 lipca dyrektor Caritas ks. Stanisław Podfigórny.

W dniach 26.06-05.07.2017 odbyły się także Rekolekcje Szkolnych Kół Caritas i Podopiecznych Programu „Skrzydła” W Rekolekcjach uczestniczyło 17 wolontariuszy i podopiecznych, dla których wyjazd poza miasto lub wieś bez wsparcia finansowego nie jest możliwy. Uczestnicy przebywali na terenie Sanktuarium Matki Bożej Grodowieckiej w Grodowcu.

Każdego dnia dzieciom i młodzieży towarzyszyło hasło przybliżające działalność Caritas, a także wskazówki jak być lepszym człowiekiem każdego dnia. Poruszany był również temat wolontariatu w naszej diecezji. Każdego dnia była Eucharystia pod przewodnictwem ks. Mariusza Wysakowskiego. Był to czas radości, szczęścia, nowych przyjaźni, pojednania i zbliżenia się z Chrystusem. Był czas na zatrzymanie i adorację Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty, Drogę Krzyżową i modlitwy w ciągu dnia. Nie zabrakło również czasu na zabawy i wycieczki.

Więcej na stronie diecezjalnej Caritas.

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …