Zapraszamy na Pielgrzymkę z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę

Trwają przygotowania do XXXV Pieszej Pielgrzymki z Gorzowa Wlkp. na Jasną Górę. Pod hasłem „Idźcie i głoście” wyruszymy kolejny raz w drogę, aby z modlitwą i śpiewem dawać świadectwo wiary.

Zapraszamy do pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy chcą iść pierwszy raz i zastanawiają się czy dadzą radę przejść 400 kilometrów w kilkanaście dni. Pielgrzymka to wspólnota sióstr i braci wzajemnie za siebie odpowiedzialnych i troszczących się o siebie nawzajem. Można więc zawsze liczyć na pomoc drugiego człowieka. Zatem odwagi.

Zaproszenie kierujemy także do tych, którzy kolejny raz wybierają się na pieszą pielgrzymkę i z niecierpliwością oczekują wyruszenia na szlak. Czekamy na Was abyście swoją obecnością ubogacili pielgrzymkową wspólnotę.

Nasze pielgrzymowanie trwa kilkanaście dni. Nie każdy ma tyle wolnego czasu, urlopu, aby uczestniczyć w całej pielgrzymce. Dlatego można się dołączyć do pielgrzymki choć na kilka dni. W dowolnym czasie i miejscu.

W tym roku wędrować będziemy w 8 grupach, które wyruszą z różnych miejscowości. Jako pierwsi na drodze ku Jasnej Górze będą pielgrzymi grupy Tęczowej z Kostrzyna (29 lipca, par. pw. NMP Matki Kościoła). Po nich 30 lipca z Rzepina wyruszy grupa Amarantowa. Grupy gorzowskie rozpoczną pielgrzymowanie 31 lipca. Zwykle wyruszaliśmy z katedry. W tym roku jednak ze względu na pożar świątyni inauguracja pielgrzymki nastąpi w kościele NMP Królowej Polski przy ul. Żeromskiego. Zaczynamy Mszą św. o godz. 6.00. Można przyłączyć się do którejś z grup: Biało – Niebieskiej, Biało – Czerwonej, Brązowej lub Akademickiej. Dzień później ze Świebodzina (par. św. Michała Archanioła) wyruszy grupa Błękitna, a 2 sierpnia grupa Seledynowa z Sulechowa (par. św. Stanisława Kostki).

Wszyscy razem dotrzemy 12 sierpnia na Jasną Górę by tam, razem z Grupami Zielonogórskimi i Głogowskimi o godz. 12.00 uczestniczyć we Mszy św. w kaplicy cudownego obrazu.

Zapisy i informacje w parafiach, z których wyruszają grupy. W Gorzowie są to: par. pw. NMP Królowej Polski, par. pw. Pierwszych Męczenników Polski, Katedra i Biały Kościół (O. Kapucyni). Kontakt także poprzez Facebook – Gorzowska Pielgrzymka.

Ks. Andrzej Wręczycki
kierownik pielgrzymki gorzowskiej

Zaproszenie na pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna

Zastanawiacie się czy jechać na 44. Diecezjalną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie do Rokitna? Obejrzyjcie zaproszenie moderatora …