Wmurowanie kamienia węgielnego w Grabiku

Bp Paweł Socha poświęcił kamień węgielny budowanego w Grabiku kościoła p.w. św. Jana Pawła II.

Uroczyście wmurowany 16 października kamień węgielny pochodzi z miejsca męczeństwa św. Szczepana w Jerozolimie i został podarowany przez pochodzącego z Grabika dominikanina o. Łukasza Popko, wykładowcę Francuskiej Szkoły Biblijnej i Archeologicznej w Jerozolimie.

Warto przypomnieć, że przed ośmiu laty bp Paweł Socha poświęcił plac budowy świątyni.

– Od dłuższego czasu była w Grabiku mowa o potrzebie budowy kościoła. Przede wszystkim chodzi o ludzi starszych, którzy potrzebują bliskości świątyni, chcą przybywać do domu Bożego i karmić się Bogiem. W słowie Bożym zostało powiedziane, ze skałą, fundamentem naszego człowieczeństwa jest Jezus Chrystus – mówił biskup senior.

Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego była kolejnym etapem powstawania kościoła, na który czekają parafianie, tym bardziej, że Grabik w ostatnich latach dynamicznie się rozbudowuje i rośnie liczba mieszkańców.

– Mamy już kompletne wyposażenie kościoła, czekamy tylko na mury. W Grabiku nigdy nie było kościoła. Grupa ludzi jest zaangażowana w budowę i liczne grono osób ją wspierających. Dzieło tworzy się w bólu, ale przecież najpiękniejsze dzieła rodzą się w bólu. Zostały postawione fundamenty i do tej pory jest to praca państwa Flagów i innych osób. Od trzech lat wśród mieszkańców zbierane są składki i niebawem pojawi się firma budowlana, i powstaną mury świątyni – powiedział ks. Krzysztof Kwaśnik, proboszcz parafii p.w. NSPJ w Żarach.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Diecezja zielonogórsko-gorzowska ma pięciu nowych kandydatów do diakonatu stałego

W Zielonej Górze od ubiegłego roku działa Diecezjalny Ośrodek Formacji Diakonów Stałych. 10 kwietnia w …