Wojewódzkie obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja rozpoczęto w Gorzowie Wlkp. modlitwą podczas Mszy św. intencji Ojczyzny celebrowanej przez bp. Pawła Sochę.

– W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski stajemy do modlitwy w duchu wdzięczności za wielki dar, zostawiony przez Jezusa naszemu narodowi, za Maryję, Matkę, którą czcimy jako Królową Polski. Modlimy się dzisiaj w intencji Polski i Polaków, ponownie składając losy nas wszystkich w ręce Maryi, która nigdy nie zawodzi i jest wielką chlubą naszego narodu – mówił ks. Grzegorz Polowczyk, proboszcz parafii pw. NMP Królowej Polski.

Po zakończeniu Eucharystii w kościele pw. NMP Królowej Polski uczestnicy obchodów w asyście kompani honorowej Wojska Polskiego, orkiestry wojskowej, pocztów sztandarowych, wspólnie z wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem, przedstawicielami władz wojewódzkich i lokalnych oraz służb mundurowych przeszli na plac Grunwaldzki, gdzie odbyła się dalsza część oficjalnych uroczystości. W gorzowskim programie obchodów majowej konstytucji znalazły się m.in. festyn rodzinny, gra rodzinna przeprowadzona przez harcerzy ZHR oraz 4. Edycja Biegu Konstytucji 3 Maja.

Ks. Marcin Siewruk
„Gość Zielonogórsko-Gorzowski”

Materiał na stronie „Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego”zgg.gosc.pl 

Gość Niedzielny

Sprawdź także

Zmiany personalne w diecezji

Duchowni, którzy w okresie wakacyjnym zmieniają placówkę duszpasterską, we wtorek 28 maja br. odebrali dekrety …

Skip to content